21 Nisan 2011

21 Nisan 2011 Perşembe

uzun bir aradan sonra merhaba...
bebişimiz dünyaya geldi. hatta 3. ayını doldurmak üzere. zaman çok hızlı geçiyor. malum hamişlik nedeniyle epeyce kilo birikti. bu dönemde yeme içme konusunda herhangi bir kısıtlama yapmadım. doğal olarak bir 25kg almışım. ama sorun değil. eski beslenme düzenime nihayet 3 haftadır dönmüş bulunmaktayım. yine haftada birer kilo vererek eski kiloma döneceğim. 75kg olduktan sonra hedefim 60kg olmak. dedim ya zaman hızlı geçiyor. 5 ay sonra 75'i görücem. bunun için tek yapmam gereken sağlıklı dengeli beslenmeye devam etmek.

bebişimiz çok sağlıklı ve sakin bir yapıya sahip. hemen uykusunu düzene soktu. iştahı yerinde hızla büyüyor. 5-6 aylık olunca da arabasına koyup yürüyüşlere başlayabilirim. şu anda spor yapmıyorum. emzirdiğim için sanki spor yapıyormuşcasına kalori yakıyorum.

şimdilik herşey yolunda ve eski düzenime dönmem zor olmadı. yeniden kilolara elveda demenin vaktidir:)

unutmadan...doğumdan 102kg ile çıktım. 2 ay boyunca da 105'i gördüm. şu an diyette 3. haftamdayım ve 98kg oldum;) yani 7kg gitti. neden bu kadar çok gitti derseniz. uzun süre sağlıksız beslenmem ve yediğim ağır abur cuburların yarattığı ödemi atmış olmamdandır. aslında daha yavaş kilo vericem. eskisi gibi haftada 1kg;) daha fazlası zaralıdır bünye için.

6 yorum:

иαℓαи dedi ki...

hoşgeldin ve kocaman tebrikler yeni anne :)


Kilolara elveda demenin tam zamanı :)Bol azim dilerim..

kilolara elveda dedi ki...

teşekkürler nalancım. hoşbuldum:)

hulyalar dedi ki...

hayirli ugurlu olsun ;haberlerini bekliyorudum bende.daha sIk yaz,
sevgiler

Gamzelim dedi ki...

hayirli olsun bebisin hosgeldi dunyaya sana ve esine ugur ve mutluluk getirmesi temennisyle aramiza hos geldin firsat buldukca yazmani isterim uzun zamandir bende diyeti biraktim bilincsisce yiyorum surekli ama bugun senin yazini okudun buraz heveslendim gene ne olur firsat buldukca yaz degilse ben yemek yemekten patlicam yakinda

kilolara elveda dedi ki...

hülyalar bebekten fırsat oldulça yazmaya çalışacağım:) güzel dileklerin için teşekkürler.

kilolara elveda dedi ki...

gamzelim artık birlikte kilolara elveda deriz. hamurişlerinden uzak durmak en güzeli. sonrasında dengeli beslenme, iyi bir uyku düzeni yeterli olur. güzel dileklerin için teşekkürler.